postheadericon Regulacja okien plastikowych

Podobno różnica między oknami drewnianymi i PCV polega między innymi na tym, że te pierwsze są cieplejsze. Jednak okazuje się, że wybór nowoczesnego okna plastikowego, jego fachowe zamontowanie oraz w końcu właściwa regulacja zapewniają całkowitą izolację przed wodą, powietrzem i hałasem.

Regulację okna można powtarzać co jakiś czas, kiedy tylko ma się wrażenie że powstaje jakaś nieszczelność. Najlepiej nauczyć się tego samemu, ale za pierwszym razem warto przyjrzeć się jak reguluje okno plastikowe fachowiec. Można poprosić o to od razu osoby montujące okna. Ta naprawdę chodzi tutaj o dociśnięcie okna we właściwym miejscu, bo okucia mogą być poluzowane tylko w pewnych fragmentach. Aby sprawdzić czy chodzi o dociśnięcie okna do ramy na całej wysokości czy tylko na jakimś odcinku można posłużyć się kartką, którą umieszcza się między uchylonym oknem i ramą, a potem zamyka. Jeśli wówczas kartka nie chce wyjść docisk jest odpowiedni, ale trzeba go zwiększyć w miejscach z których jednak udało się ją wyjąc ją bez uchylania okna.

Czasami, aby wyregulować okno, wystarczy przesunąć znajdujące się w ramie okna okucia. Natomiast jeśli to nie pomoże trzeba wyregulować docisk bolców zamykających, umieszczonych na brzegach okna. Ruchome bolce wchodząc w istniejące w ramie zaczepy dociskają do niej okno. Jednak kiedy, w związku ze zmianami temperatury, nastąpi rozregulowanie docisku trzeba dokręcić bolce, które umieszczone są na śrubach z mimośrodem. Dość dobry jest do tego mały klucz imbusowy. Aby wiedzieć w którą stronę kręcić trzeba zwróci uwagę na to, w którą stronę zwrócony jest mimośród. Wydać to dzięki małemu znacznikowi. Jeśli jest on ustawiony na zewnątrz oznacza to, że docisk został poluzowany i trzeba dokręcać w stronę mieszkania, ale oczywiście z wyczuciem i nie za mocno. Oprócz regulacji okien plastikowych warto też pamiętać o wymienianiu co kilka lat uszczelek. Po około trzech latach tracą one pierwotną szczelność. Poza tym jeśli co pół roku nasmaruje się okucia oraz zamykania okienne będą one znacznie lżej działać, co jest po prostu praktyczne i wygodne.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 13497 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/advanced-cache.php on line 1042

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'ZenCache: failed to write cache file for: `/regulacja-okien-plastikowych/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/cache/zencache/cache`.' in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/advanced-cache.php:1050 Stack trace: #0 [internal function]: zencache\advanced_cache->output_buffer_callback_handler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/functions.php(3282): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/plugin.php(496): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-includes/load.php(613): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /home/seo/public_html/vhz.pl/wp-content/advanced-cache.php on line 1050