postheadericon Używane okna z demontażu

Chcąc zamówić nietypowe i oryginalne okna trzeba z pewnością udać się z tym do producenta. Jednak jeśli ktoś szuka okien o standardowych wymiarach i kształtach, najlepiej w niskiej cenie może poszukać firmy zajmującej się sprzedażą plastikowej stolarki okiennej z demontażu.

Używane okna, okna balkonowe, a nawet drzwi i grzejniki pochodzące z rozbiórki budynków mogą być powtórnie wykorzystane. Kupują je zarówno klienci indywidualni, jak i firmy remontowo-budowlane. Okazuje się, że okna PCV pochodzące z demontażu mogłyby pełnić swoją funkcję jeszcze przez wiele lat. Skoro więc zaistnieje taka sytuacja, że budynek w którym zostały zamontowane zostaje przeznaczony do rozbiórki czemu nie wykorzystać ich ponownie? Tym bardziej, że  po fachowym montażu nie ma żadnej istotnej różnicy pomiędzy nowym i używanym oknem PCV. Chodzi tutaj zarówno o wygląd, jak i funkcjonalność czy szczelność okna. Oczywiście bardzo istotny jest prawidłowy montaż, ale zanim się do niego przystąpi trzeba dokładnie usunąć pozostałości pianki poliuretanowej oraz porządnie umyć okno. Kolejną ważną sprawą jest regulacja okna. Jeśli wszystko to zostanie wykonane jak należy można być spokojnym, że okno plastikowe będzie bardzo dobrze spełniało swoje funkcje.

Z pewnością wadą dokonywania zakupów w firmie oferującej używane okna jest to, że nie dysponuje ona wszystkimi ich wymiarami. Zwykle też nie ma zbyt wielkiego wyboru jeśli chodzi o kolory okien. Natomiast są one znacznie tańsze od nowej stolarki okiennej. Ceny są niższe przynajmniej o połowę, czasem nawet o 80%. Trzeba przyznać, że to naprawdę sporo. Natomiast bardzo często są to wysokiej jakości okna pochodzące z Niemiec. Z powodu zmniejszającej się liczby ludności wiele mieszkalnych budynków zostaje tam poddawanych rozbiórce. Okna które były tam montowane pochodzą więc naprawdę od najlepszych producentów. Natomiast firmy, które zajmują się sprowadzaniem używanej stolarki okiennej często mają w swojej ofercie także nowe okna, po to aby ją uzupełnić o dodatkowe możliwości i spełnić oczekiwania wszystkich potencjalnych klientów.